Czym jest KLUB BARBAKAN?

Klub ma na celu wspomóc Rodziców w wychowaniu ich synów przez dobre wykorzystanie czasu wolnego.

 

JAK TO ROBIMY?

 


TATAsilnik

Raz w miesiącu każdy tata uczestniczy w pogadance na temat wiary i życia rodzinnego. Tym samym stara się lepiej spełniać w swojej roli ojca. W czasie klubu spędza czas z synem i widzi, jak funkcjonuje z rówieśnikami. Prowadzi zajęcia dla synów z tematyki, która jego interesuje. Formacji duchowej zarówno ojców, jak i synów towarzyszy rozmowa i spowiedź u naszego kapelana.

 

 

SYNarduino

Różnego rodzaju zajęcia. Począwszy od elektroniki (Arduino), robotyki, przez różnego rodzaju zajęcia o tematyce historycznej a  skończywszy na majsterkowaniu, wyprawach, sporcie. Wszystko to, co kręci młodego mężczyznę, który wkracza w dorosłość. Synowie też uczestniczą w pogadankach, oczywiście z reguły dużo krótszych 😉

 

RODZICE

Rozmowy cykliczne z opiekunem klubu o synu. Wspólne zastanawianie się nad celem wychowawczym dla syna, który Rodzice realizuję w domu a opiekun pomaga realizować w klubie. Obie perspektywy – Rodziców i opiekuna są niezwykle cenne. Z jednej strony opiekun dowiaduje się, jak syn zachowuje się w domu, z drugiej strony Rodzice mogą wiedzieć, jak syn radzi sobie w grupie rówieśników.
piknik-2015Co pewien czas w klubie są też organizowane wspólne spotkania (pikniki) całych Rodzin, które są doskonałą okazją do poznania innych Rodzin, którym również zależy na rozwoju swoich dzieci.

Zobacz, co Rodzice sądzą o klubie.

 

 


snieznica-2016WYJAZDY I OBOZY

W ramach klubu organizujemy wspólne wyjazdy ojców i synów. Czasem są to krótkie wyprawy np. weekendowe. Tradycyjnie, już od wielu lat, wybieramy się też na dłuższy obóz letni i zimowy. Na letnim nigdy nie zabraknie dużej dawki sportu, przygody, wypraw górskich a zimowego oczywiście nie wyobrażamy sobie bez nart.

 

 


 

Klub Barbakan jest prowadzony w ramach działalności Ośrodka Akademickiego Barbakan. Więcej informacji na ten temat na stronie Barbakanu.